Tekst łatwy do czytania ETR

Informacje o Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach w języku łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

Zdjęcie przedstawiające budynek BPMiG w Słubicach – ul. Jedności Robotniczej 18 , 69-100 Słubice

Działalność:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach w skrócie Biblioteka zajmuje się upowszechnianiem i ochroną kultury na terenie miasta i gminy Słubice.

W Bibliotece możesz wypożyczyć do domu różne zbiory biblioteczne. Możesz też poczytać na miejscu lub skorzystać z komputerów w czytelni.

Znajdziesz u nas:

• książki
  • audiobooki
  • prasę

U nas odbywają się:

• spotkania z pisarzami
  • wystawy
  • lekcje biblioteczne
  • warsztaty
  • spotkania dyskusyjnego klubu książki

Wypożyczanie zbiorów bibliotecznych i korzystanie z usług

Wypożyczyć książkę lub inne zbiory biblioteczne i skorzystać z komputera możesz w następujących działach w budynku biblioteki, przy u. Jedności Robotniczej 18 w Słubicach:

• w Oddziale dla Dorosłych
  • w Oddziale dla Dzieci
  • w Dziale Regionalnym

Jeśli chcesz oddać wypożyczone zbiory biblioteczne możesz je wrzucić do wrzutni. Wrzutnia to urządzenie, które znajduje się przed wejściem do budynku biblioteki i jest dostępne o każdej porze.

Zdjęcie przedstawiające wrzutnię.

Dostępność architektoniczna:

Budynek główny Biblioteki w Słubicach, przy ulicy Jedności Robotniczej 18 jest dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Do wejścia prowadzi podjazd dla osób poruszających się na wózku. Przy wejściu do Biblioteki znajduje się dzwonek za pomocą którego możesz wezwać pracownika biblioteki.

Zdjęcie przedstawiające podjazd prowadzący do wejścia.

Wewnątrz budynku są schody. Na parterze Biblioteki znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Do Biblioteki możesz wejść z psem asystującym.

Informacja:

Jeśli chcesz się skontaktować z nami możesz wybrać odpowiedni dla Ciebie sposób skorzystania z naszych usług:

• możesz napisać pismo i wysłać je na adres: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, ul. Jedności Robotniczej 18 , 69-100 Słubice
  • możesz wysłać e-mail na adres: biblioteka@slubice.pl
  • możesz zadzwonić sam lub przy pomocy innej osoby na numer telefonu: + 48 95 758 23 72

Zapraszamy do Biblioteki.

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00