14.05.2018 r.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w słubickiej bibliotece trwa!!! W poniedziałkowe przedpołudnie, 14 maja b.r., Oddział dla dzieci zamienił się w prawdziwy „Teatr przy regale”.

Aktorzy z Teatru TAK z Krakowa zaprezentowali wesoły, interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt. "O pchle, co manier nie miała", na podstawie "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy.

Podczas przedstawienia dzieci poznały skutki złego zachowania oraz dowiedziały się czym są dobre maniery. Przybliżone i objaśnione zostały dzieciom również niektóre angielskie pojęcia. Cała widownia wspólnie z aktorami śpiewała i tańczyła. Występ aktorów wywołał salwy śmiechu i mnóstwo pozytywnych emocji, a to wszystko dzięki profesjonalnie odegranym rolom. Na widowni zasiadły dzieci ze słubickich przedszkoli, Kunowic oraz mali mieszkańcy Słubic.

Jeżeli chodzi o Teatr TAK - biblioteka w Słubicach jest zawsze na TAK!