Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zabawy z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne

Biblioteka słubicka zaprasza rodziców z małymi dziećmi na cykliczne zajęcia  pt. „WSPÓLNE BARASZKOWANIE NA DYWANIE” - ZABAWY Z ZASTOSOWANIEM METODY WERONIKI SHERBORNE.

Zajęcia prowadzi Pedagog/ Terapeuta Agnieszka Napierała

Oferta przeznaczona jest dla dzieci 3 letnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem pod kierunkiem wykwalifikowanego moderatora.

Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch:
•    świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe,
•    świadomość przestrzeni i działania w niej,
•    dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu.

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas różnego rodzaju zabaw uczestnik zajęć poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.

Proponowane ćwiczenia odbywają się w parach lub w grupie. Obecność rodzica sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie ćwiczy. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własną dziecka.

       Zajęcia odbywają się w Oddziale dla Dzieci
       Zajęcia są bezpłatne! Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
       Zapisy osobiście w bibliotece lub telefonicznie, tel. 95 7582372

AKTUALNOŚCI:

Mydło wszystko umyje

Utworzono dnia 10.03.2020
Po co myć ręce? Dlaczego należy dbać o czystość? Co to są zarazki? O tym przypomniały sobie dzisiaj dzieci podczas czytania książki "Mydło" Małgorzaty Strzałkowskiej. Nie zabrakło oczywiście radosnych zabaw!
czytaj dalej... na temat: Mydło wszystko umyje

Dinozaury

Utworzono dnia 25.02.2020

Kolejne zajęcia z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne. W trakcie spotkania z Agnieszką Napierałą dzieci wraz z rodzicami z radością wykonywały ćwiczenia i słuchały opowieści o przygodach dinozaurów. Podczas zajęć plastycznych grupa wykonała prześliczne dinozaury z...

czytaj dalej... na temat: Dinozaury

Bal karnawałowy

Utworzono dnia 04.02.2020

Bal karnawałowy to zawsze wspaniałe wydarzenie. Dzieci w kolorowych przebraniach i cudownych nastrojach tańczyły i ćwiczyły. Była także kolorowa bajeczka "Bal przebierańców" Joanny Olech a na zakończenie słodka niespodzianka-samkowite babeczki.

czytaj dalej... na temat: Bal karnawałowy

Niedźwiadek

Utworzono dnia 21.01.2020

Kolejne zajęcia z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne. W trakcie spotkania z Agnieszką Napierałą dzieci wraz z rodzicami z wielkim zapałem wykonywały ćwiczenia logopedyczne usprawniające język i wargi i słuchały opowieści o przygodach małego niedźwiadka, który poznaje...

czytaj dalej... na temat: Niedźwiadek

Gdzie jesteś bałwanku ?

Utworzono dnia 07.01.2020

Za oknem niemal wiosenna pogoda a u nas BAŁWANKI. Pani Agnieszka Napierała i nasi milusińscy wyczarowali śnieg. Ćwiczeniom i zimowym zabawom nie było końca.

czytaj dalej... na temat: Gdzie jesteś bałwanku ?

Pachnące pierniki

Utworzono dnia 17.12.2019

Ostatnie, przedświąteczne spotkanie rozbrzmiewało dziecięcym śmiechem a zapach pierników,  unoszący się między książkami przywoływał magiczny nastrój Świąt.

czytaj dalej... na temat: Pachnące pierniki

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny