Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Papierowy teatr Kamishibai

Utworzono dnia 31.05.2019

Papierowy teatr Kamishibai i opowiadania: „Groszki” Francoise Malnuita oraz „Legenda o Skarbniku” Juliana Brudzewskiego. W piątkowy poranek, tym razem to biblioteka spakowała swoje bajki, teatrzyk Kamishibai i wyruszyła na spotkanie z milusińskimi do jednego ze słubickich przedszkoli, do „Misia Uszatka”. Dzieci z niecierpliwością już wyczekiwały na spotkanie i magię teatrzyku!

Na początku dowiedziały się co to jest teatrzyk Kamishibai oraz jego historię powstania. Jako pierwsza, zaprezentowana została opowieść o „Groszku”, której poszczególne plansze w niezwykle prosty i urzekający sposób opowiedziały dzieciom o cyklu wzrastania roślin. Opowieść tak bardzo spodobała się, że prosiły o kolejne! Druga przedstawiona opowieść, to „Legenda o Skarbniku”. To najsłynniejsza śląska legenda o duchu wszystkich kopalń – Skarbniku, który pomaga w ciężkiej niedoli górnikom i jest ich przewodnikiem. Służy pomocą i wynagradza trud, odwagę i uczciwość w ciężkiej pracy.

Poranek z bajkami kamishibai był bardzo udany! Na kolejne spotkania z opowieściami dzieci zaproszone zostały do słubickiej biblioteki!

Papierowy teatr Kamishibai

Utworzono dnia 30.08.2019, 11:32

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny