Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Poetyczny czwartek

Utworzono dnia 05.09.2019

Coraz więcej zeschłych liści ścieli się pod naszymi nogami. No cóż, sezon urlopowy już za nami! A więc pora na Kulinarne Czwartki w słubickiej bibliotece!

Nasze pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbyło się w oddziale dla dorosłych 5 września 2019 r. przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze! Przyjemnie było się znowu spotkać. Tym razem było to nietypowe spotkanie, zamiast aury smakowitych aromatów wokół uczestniczek spotkania rozchodziła się aura poetycka, której sprawcą był Zbigniew Herbert. To jego wiersze zagościły na naszym spotkaniu. Tym sposobem klubowiczki dołączyły do ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” Fundacji im. Zbigniewa Herberta, polegającej na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza, by móc podarować go drugiej osobie. Zbigniew Herbert był znany z pisanych przez siebie wierszy-listów do przyjaciół. Ten gest pisarza stał się Inspiracją akcji.

Na specjalnie przygotowanych kartach papeterii, ozdobionych rysunkami Herbarta, Panie z wielkim zaangażowaniem przepisywały wybrane przez siebie wiersze poety. Wzajemne obdarowywanie się wierszami wywoływało wiele uśmiechów na twarzach!

Zapraszamy do słubickiej biblioteki, gdzie czekają na chętnych specjalnie przygotowane karty papeterii „Podaruj wiersz” oraz wybór wierszy poety. Akcja trwa do 1 października 2019 r.

Poetyczny czwartek w bibliotece słubickiej

Utworzono dnia 12.09.2019, 11:27

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny