Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty fotografii kulinarnej dla seniorów

Utworzono dnia 12.07.2022

TWK Słubice – Stowarzyszenie Seniorów i Osób z Niepełnosprawnością oraz biblioteka słubicka serdeczne zapraszają na kontynuację  projektu pn.: ”Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej” będącego połączeniem kursu fotograficznego dla seniorów z elementami edukacji artystycznej i historycznej. 
Głównym celem tegorocznej edycji będzie cykl warsztatów „Fotografia kulinarna”. Pod okiem artysty fotografika – Pana Witolda Cholewy uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat technik fotografowania produktów spożywczych oraz dowiedzą się co zrobić, aby zdjęcia były kuszące i apetyczne. W trakcie spotkań będą przyrządzane potrawy, które stanowić będą obiekty sesji fotograficznych. 
Zwieńczeniem warsztatów będą plenery fotograficzne. Uczestnicy doskonalić będą umiejętność fotografii z użyciem smartfonów, tabletów i aparatów cyfrowych. Tematem przewodnim zajęć plenerowych będą motywy roślinne i kulinarne w architekturze miejskiej. 
Realizacja projektu podzielona została na część teoretyczną – 6 warsztatów stacjonarnych, które odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice oraz 3 plenery fotograficzne: w Ośnie Lubuskim, Zielonej Górze i Świnoujściu.
P
unktem kulminacyjnym będzie wystawa prac uczestników, podsumowująca zadania, która będzie prezentowana w grudniu w słubickiej bibliotece. 

Projekt skierowany jest do seniorów województwa lubuskiego.
Mamy nadzieję, że wiedza i praktyka zdobyta podczas warsztatów i plenerów pomogą odkryć tajniki fotografii, a co najważniejsze zaktywizują seniorów do działania oraz pozwolą  czerpać radość z  tworzenia! 

Pierwsze warsztaty odbędą się 25 lipca 2022 r. o godz. 15.30  w słubickiej bibliotece – oddział dziecięcy. Serdecznie zapraszamy!

 

                                                                                                              

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 8.00 ÷ 15.00

środa 8.00 ÷ 15.00

czwartek 8.00 ÷ 15.00

piatek 8.00 ÷ 15.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 62

W poprzednim tygodniu: 117

W tym miesiącu: 179

W poprzednim miesiącu: 493

Wszystkich: 28082