Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W podróży z Nelą

Utworzono dnia 05.07.2024

W dniach od 25 czerwca do 4 lipca 2024 r. w słubickiej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci, ph. „Wakacje z Nelą Małą Reporterką”. Każde spotkanie miało inną tematykę i było zainspirowane książkami z serii „Nela Mała Reporterka”.
Pierwszego dnia wyruszyliśmy w podróż na wyspę rajskich ptaków. Barwne relacje z podróży, zebrane w dziesiątej części serii o Neli były inspiracją do zabaw oraz twórczości plastycznej. Dzieci wykonały przepiękne, barwne ptaki, którymi udekorowaliśmy stworzoną przez nas biblioteczną strefę relaksu. Kolorowe leżaki rozstawione pod ogromnym parasolem i lewitujące w powietrzu ptaki pozwoliły odpocząć i poczuć się jak na rajskiej wyspie. Kolejne spotkania to podróże do serca Afryki, Etiopii czy Tajlandii. Wspaniałe opowieści zawarte na stronach książek Neli rozbudziły w dzieciach chęć podróżowania, dostarczyły im wielu wrażeń i sporej dawki wiedzy. Oczami wyobraźni zobaczyliśmy dostojne słonie, dzikie tygrysy i magiczne zachody słońca.
W trakcie zajęć dzieci miały również okazję uczyć się programowania z wykorzystaniem robotów Photon, tworząc proste programy. Zabawa i nauka z wykorzystaniem tabletów pobudziła logiczne myślenie i wyobraźnię. Z pomocą robota dzieci dotarły do ukrytego w butelce listu, który dostarczył wskazówek, jak odnaleźć zaginiony skarb. A skarb był nie byle jaki. Lśniące diamenciki, za pomocą których można stworzyć dekoracyjny obrazek, ucieszyły wszystkich podróżników.
Wszystkie spotkania były niezwykle kreatywne i twórcze. Dzieci wykonały barwne, afrykańskie  maski oraz przepiękne zachody słońca. Jak zawsze, powstałe prace można podziwiać w oddziale słubickiej biblioteki. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki i gadżety w postaci baniek mydlanych, które podczas zabaw na świeżym powietrzu, wypełniły biblioteczny ogród.
Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczością, ciekawą książką, podróżami a także przyjemną, wesołą zabawą w gronie przyjaciół. Dziękujemy za wspaniałe spotkania, uśmiech, radość i niezwykłą energię!
Życzymy Wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia w bibliotece!
Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji HTS oraz do naszej galerii.

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 23

W poprzednim tygodniu: 171

W tym miesiącu: 526

W poprzednim miesiącu: 812

Wszystkich: 45689