Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W bibliotece „pięknie zagrało” !

Utworzono dnia 29.02.2024
Akcja Zima 2024 w słubickiej bibliotece dobiegła końca. Cykl spotkań dla dzieci w wieku 7-12 lat odbył się pod hasłem „No to gramy i czytamy!”.
Podczas ferii młodzi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach, m.in. warsztatach walentynkowych, muzycznych oraz spotkaniu o tematyce sportowej. Warsztaty muzyczne pt. „No to gramy!” poprowadził Kamil Karmelita, słubiczanin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas spotkania wprowadził uczestników w niezwykły świat pełen dźwięków, zachęcił do stworzenia własnych instrumentów muzycznych, a na koniec do radosnego muzykowania. To były niesamowite, muzyczne doznania!
Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Polskich Olimpijczyków, dlatego biblioteka zaplanowała „spotkanie” z polskimi olimpijczykami. Warsztaty pt. „Herosi – historie o polskich olimpijczykach” poprowadziła Marzanna Ossowska, słubiczanka, nauczycielka nauczania przedszkolnego, lokalna pisarka i animatorka. Dzieci dzięki książce „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach” Matteo Ciompallini poznały sylwetki sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj na igrzyskach olimpijskich, tworzyli historię polskiego i międzynarodowego sportu. W trakcie warsztatów plastycznych mali uczestnicy zaprojektowali dla siebie własne, złote medale! Bo przecież wszyscy jesteśmy zwycięzcami!
Podczas ferii zaplanowano również spotkania z grupami uczniów biorących udział w półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach oraz Miejskim Domu Kultury w Ośnie Lubuskim. Zaprosiliśmy dzieci do teatru kamishibai oraz w podróż do przeszłości. W bibliotecznym Dziale Regionalnym dzieci miały okazję poznać historię naszej małej ojczyzny oraz zobaczyć i dotknąć eksponatów, które jeszcze nie tak dawno były w codziennym użytku, a dzisiaj wzbudzają zdziwienie i zaciekawienie. Jest nam bardzo miło, że nasza propozycja spędzenia czasu w bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem i frekwencją.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za ferie pełne uśmiechu, kreatywnej zabawy i moc dobrej energii!
Gorące podziękowania składamy Pani Marzannie Ossowskiej i Panu Kamilowi Karmelicie za ogromne zaangażowanie, pomysłowość i wspaniale przeprowadzone zajęcia.
Do zobaczenia w bibliotece!
Zapraszamy do naszej galerii

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 774

W tym miesiącu: 1599

W poprzednim miesiącu: 815

Wszystkich: 43323