Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Święto Bibliotek dobiega końca!

Utworzono dnia 28.05.2024
W dniach 8 - 15 maja 2024 r. miał miejsce XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, tym razem pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie”. Jak co roku słubicka biblioteka zaprosiła czytelników i słubiczan do wspólnego świętowania tych ważnych dla bibliotek i bibliotekarzy dni. Na zainteresowanych obchodami czekało wiele atrakcji i niespodzianek.
W pierwszych dniach gościliśmy seniorów z Domu Dziennego „Senior +”, na których duże wrażenie zrobił papierowy teatr kamishibai. Przemiłe spotkanie pełne radości i wzruszeń na długo pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Miło wspominać będziemy także wizytę u wiceprezes słubickiego szpitala - pani Magdaleny Wiadomskiej- Łażewskiej, podczas której mogliśmy przekazać dla pacjentów medycznej placówki kartony książek. Mamy nadzieję, że czytelniczy dar przysłuży się podopiecznym szpitala w dochodzeniu do zdrowia.
W Tygodniu Bibliotek nie zabrakło ciekawych wystaw, które nadal można podziwiać w słubickiej bibliotece. Jedną z nich jest prezentacja Horsta Drewinga oraz Wolframa Wernera Kipscha pt. „ Kamienie z szachownicami na średniowiecznych kościołach w regionie Odry”. Dzieło niemieckich artystów jest połączeniem fotografii i obrazów. Kolejną wystawą jest rękodzieło lokalnej artystki Agnieszki Dębskiej - do obejrzenia są przepiękne obrazy, makramy, czy misternie wykonana biżuteria.
Przez cały tydzień trwała akcja bookcrossingu, mająca na celu propagowanie czytelnictwa. Z regału wystawionego przed biblioteką każdy mógł się za darmo i do woli „częstować” literackimi kąskami. Bibliotekarze zostawiali także książki w miejscach publicznych - na ławkach, w parkach czy w kawiarniach. Na czytelników czekały także niespodzianki w postaci zakładek do książek oraz loterii, podczas której każdy mógł wylosować sobie na własność książkę u bibliotekarza. Z kolei dla przedszkolaków i uczniów ze słubickich szkół odbywały się spotkania, podczas których dzieci mogły zapoznać się z działalnością biblioteki i zasadami korzystania z księgozbiorów. Brały też aktywny udział w różnorakich zajęciach literackich i plastycznych. W ramach obchodów odbyły się kreatywne warsztaty makramy z Katarzyną Filipczuk, podczas których każdy mógł poznać tajniki tworzenia węzłów makramowych i stworzyć samodzielnie piękne arcydzieło. Na zakończenie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek biblioteka słubicka przygotowała nielada gratkę- niespodziankę , dla wszystkich miłośników literatury. 3 czerwca 2024 r. będziemy gościć Alka Rogozińskiego- popularnego autora powieści kryminalnych i obyyczajowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w Tygodniu Bibliotek. Jesteśmy wdzięczni także za życzenia, wyrazy wsparcia i promienne uśmiechy naszych Czytelników. Jesteście naszą siłą i inspiracją. Pamiętajcie, że biblioteka będzie zawsze miejscem na czasie!
Zapraszamy do naszej galerii

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 183

W tym miesiącu: 421

W poprzednim miesiącu: 881

Wszystkich: 44772