Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z dreszczykiem w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 02.02.2024
W środowe popołudnie w słubickiej bibliotece odbyło się "spotkanie z dreszczykiem"! Przy filiżance aromatycznej kawy i słodkim poczęstunku, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki wymieniły się swoimi spostrzeżeniami na temat książki Chrisa Bohjaliana „Czerwony Lotos”.
Głównymi bohaterami tej powieści są Alexis – lekarka z oddziału ratunkowego oraz jej chłopak - Austin, którego wielką pasją są wycieczki rowerowe. Podczas wspólnego urlopu w Wietnamie mężczyzna nie wraca pewnego dnia z samotnej wyprawy. Kobieta wyrusza na poszukiwania ukochanego, nie zdając sobie sprawy, że naraża się na duże niebezpieczeństwo. Po drodze odkrywa wiele zawiłych intryg oraz kłamstw dotyczących mężczyzny. Kim naprawdę był Austin? Jakie mroczne sekrety i pułapki czyhały na nich w Wietnamie?
Klubowiczki oceniły thriller jako powieść trudną w odbiorze poprzez zawiłość fabuły i problematykę. Mimo to zgodnie stwierdziły, że autorowi udało się stworzyć napięcie i utrzymać czytelnika w ciekawości do ostatniej strony. Poruszana w powieści kwestia zagrożeń biologicznych wywołała też ożywioną dyskusję na temat epidemii i refleksje dotyczące niepewnej przyszłości.
Dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne, które odbędzie się 28.02.2024 r. Przedmiotem kolejnej dyskusji będzie powieść Anny Falany – Jafry pt. „Zasupłane myśli”. Do zobaczenia!
Zapraszamy do naszej galerii.

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 183

W tym miesiącu: 421

W poprzednim miesiącu: 881

Wszystkich: 44772