Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Poetyckie spotkanie z Elżbietą Nowak

Utworzono dnia 09.10.2023
Poezja to sztuka słowa, przelewanie własnych myśli, rozterek i tajemnic na papier. W piątek, 6.10.2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach mogliśmy porozmawiać z lokalną poetką – Panią Elżbieta Nowak, która właśnie w taki sposób daje ujście swoim emocjom. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Wsparcie”, działającym przy słubickim Domu Dziennym „Senior +”.
Artystka zaczęła przenosić swoje myśli na papier w 2008 r. Początkowo wszystkie trafiały do „szuflady”, a z czasem, za namową dzieci, zaczęła je publikować na portalach literackich w Internecie. W trakcie spotkania poetka pokrótce przedstawiła historię swojego życia oraz opowiedziała o tym, co jest dla niej natchnieniem. Dzięki rozmowie goście otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, m.in. związane z poezją, inspiracjami oraz procesem powstawania utworów. Miłym akcentem było czytanie wierszy przez samą autorkę oraz przez przybyłych gości. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i mogli osobiście porozmawiać z poetką. Pani Elżbieta Nowak przekazała kilka nowych antologii dla słubickiej biblioteki i jej Czytelników, które, tak jak poprzednie tomiki, będą dostępne do wypożyczenia.
Dziękujemy wszystkim za obecność, a przede wszystkim Pani Elżbiecie za pełne zwierzeń i wzruszeń spotkanie. Życzymy dalszej poetyckiej weny twórczej i czekamy na kolejne, przepiękne wiersze!
Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Jesień seniora nie musi być nudna!" i Dofinansowane ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Zapraszamy do naszej galerii

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 23

W poprzednim tygodniu: 171

W tym miesiącu: 526

W poprzednim miesiącu: 812

Wszystkich: 45689