Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Odzyskanie” Anny Robak – Reczek w DKK

Utworzono dnia 26.05.2022

W środowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka autorki Anny Robak Reczek pt. „Odzyskanie”. Książka wywarła ogromne wrażenie na uczestniczkach spotkania. Z chęcią wymieniały się spostrzeżeniami na temat bohaterów książki, jak i zaistniałych w niej zdarzeń. Powieść przedstawia losy Aliny Majewskiej, która zostawia swoją ukochaną Warszawę i na Ziemiach Odzyskanych, w Lubinie rozpoczyna nowe życie. Elegancka kobieta, z dobrymi manierami musi odnaleźć się w obcym dla niej miejscu. Bohaterka bardzo tęskni za swoim prawdziwym domem, który utraciła, jednak odnaleźć się na Ziemiach Odzyskanych pomaga jej ciocia i kuzynki, które przypadkiem spotyka. Książka opisuje kilkadziesiąt lat z życia Aliny i jej rodziny. „Odzyskanie” to powieść o utracie i odzyskaniu nie tylko swojego miejsca na ziemi, ale i „samego siebie”, własnych wartości. Opowiada  o walce ze słabościami, wspomnieniami, żalem za czymś, co już nie wróci i życiem, które już nigdy nie będzie takie samo. 
Jak potoczą się losy Aliny i czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Zachęcamy wszystkich czytelników, którzy chcą poznać dzieje bohaterki, do sięgnięcia po tą lekturę.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 29.06.2022 r., na którym dyskusja będzie dotyczyła książki Ninni Holmqvist „Jednostka”.
Bardzo dziękujemy za spotkanie i serdecznie zapraszamy na następne!

Zapraszamy do naszej galerii

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 188

W tym miesiącu: 170

W poprzednim miesiącu: 657

Wszystkich: 30329