Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”- Tydzień Bibliotek dobiegł końca

Utworzono dnia 18.05.2023

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka” w słubickiej bibliotece obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, artystycznych, a przede wszystkim literackich. Od 8 do 15 maja 2023 r. biblioteka słubicka zaprosiła swoich czytelników oraz mieszkańców gminy Słubice do wspólnego świętowania i aktywnego udziału w życiu biblioteki.
Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek rozpoczęliśmy spotkaniem autorskim z lokalną pisarką Haliną Śliwką. W kameralnej atmosferze autorka opowiadała o sobie, swoim życiu i procesie powstania książki „Odcienie marzeń i wspomnień”. W ramach „Teatru przy regale” mali aktorzy z przedszkola „Jarzębinka”, zaprezentowali przedstawienie ”Witaj wiosno!” dla kolegów i koleżanek ze słubickich przedszkoli. Codziennie odbywały się spotkania z przedszkolakami podczas których dzieci zapoznawały się z działalnością biblioteki, zasadami korzystania z naszych zbiorów i brały aktywny udział w zajęciach plastycznych i literackich. W kolejnych dniach trwania akcji do biblioteki zostali zaproszeni seniorzy z Domu Dziennego „Senior +”, którzy wzięli udział w warsztatach z elementami biblioterapii pt. „Ja tez jestem bogaczem” oraz młodzież ze szkół licealnych w Słubicach, której zaprezentowano życie i twórczość Wisławy Szymborskiej. W poniedziałkowy poranek, wieńczący XX Tydzień Bibliotek odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim. Autor popularnych książek podróżniczo przygodowych dla dzieci, m.in. „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Dziadek i niedźwiadek : historia prawdziwa” zabrał licznie zgromadzonych uczniów słubickich szkół podstawowych w niezwykłą literacką podróż. Nasz Gość przygotował ekspresyjne, barwne opowieści o podróżach po świecie, w trakcie których pojawiały się rekwizyty w postaci lwa, węża czy kolorowych, morskich ryb. W trakcie trwania akcji, na wszystkich wypożyczających nasze zbiory czekały książkowe niespodzianki, zakładki i kolorowe balony, a na gości pamiątkowe, personalizowane torby biblioteczne. Ponadto wszyscy odwiedzający mogli wybrać dla siebie interesujące książki przygotowane w ramach akcji „Bookcrossing”, polegającej na przekazaniu innym swoich przeczytanych książek.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, aktywny udział i wsparcie naszych działań. W trakcie tego tygodnia przypomnieliśmy, że bibliotekę tworzy każdy z nas – podsumowując jest to Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka. To był wyjątkowy Tydzień Bibliotek!
Zapraszamy do naszej galerii.

 

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 774

W tym miesiącu: 1599

W poprzednim miesiącu: 815

Wszystkich: 43323