Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Mała książka - wielki człowiek"- edycja 2022/2023

Utworzono dnia 09.11.2022

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Słubicach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ma zachęcić rodziców do wspólnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko, które odwiedzi naszą bibliotekę i przystąpi do projektu, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. 
W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową, autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy wszystkich Małych Czytelników wraz z rodzicami do słubickiej biblioteki.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Mała książka- wielki człowiek”.

Lista wszystkich instytucji oraz zasady udziału w projekcie tutaj
Zapraszamy do naszej galerii

Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 ÷ 17.00

wtorek 9.00 ÷ 17.00

środa 9.00 ÷ 17.00

czwartek 9.00 ÷ 17.00

piatek 9.00 ÷ 17.00

sobota nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 774

W tym miesiącu: 1599

W poprzednim miesiącu: 815

Wszystkich: 43323