Zabawy z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne

Biblioteka zaprasza na cykliczne zajęcia rodziców z małymi dziećmi.


„WSPÓLNE BARASZKOWANIE NA DYWANIE”
- ZABAWY Z ZASTOSOWANIEM METODY WERONIKI SHERBORNE.

Zajęcia prowadzi Pedagog/ Terapeuta Agnieszka Napierała


Oferta przeznaczona jest dla dzieci 3 letnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem na dywanie.

Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch:
•    świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe,
•    świadomość przestrzeni i działania w niej,
•    dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu.

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas różnego rodzaju zabaw uczestnik zajęć poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.

Proponowane ćwiczenia odbywają się w parach lub w grupie. Obecność rodzica sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie ćwiczy. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własną dziecka.

 Zajęcia odbywają się w Oddziale dla Dzieci w każdy czwartek w godz. 16.30-17.15

Zajęcia są bezpłatne! Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy osobiście w bibliotece lub telefonicznie, tel. 95 7582372
07.06.2018 r.

Dzisiaj po raz ostatni przed wakacjami spotkały się dzieci wraz z rodzicami na zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Napierałę. Były pamiątkowe dyplomy i upominki. :) Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się w bibliotece.

24.05.2018 r.

Dzisiejsze zajęcia odbyły się  na zielonej, bibliotecznej trawce. Piękna pogoda, wspaniałe humory małych i dużych uczestników spowodowały, że... było suuuuper!!! Było czytanie książeczki o Sówce Zuzi i wesołe zabawy z kolorową chustą animacyjną.

26.04.2018 r.

Dzisiaj przewodnikiem po zajęciach oprócz Pani Agnieszki Napierały:), była mała, biała owieczka! Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały tekstu rymowanej bajeczki i obejrzały kolorowe obrazki.

12.04.2018 r.

To się dzisiaj działo! Na początku spotkania dzieci poznały bohaterkę książeczki pt. "Owieczka szuka przyjaciół". Książka bardzo spodobała się dzieciom, ponieważ zawiera elementy imitujące skórę, sierść i upierzenie, które dzieci mogły dotykać i poczuć.

15.03.2018 r.

Na początku były opowieści o lwach, a potem... wesołe zabawy i harce małych „lwiątek”. Wszyscy bawili się wspaniale!

01.03.2018 r.
Lew ma, wiadomo, pazur lwi,
Lew sobie z wszystkich wrogów drwi.
Bo jak lew tylko ryknie,
15.02.2018 r.

Dzieci uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: rysowały czworonogi, naśladowały kociaki, wykonywały zadania usprawniające rozwój dłoni i motoryki małej, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki pt. "Mały kotek".

01.02.2018 r.

Bal karnawałowy w bibliotece! Wesołą zabawę prowadziła Pani Żyrafa, a wśród bawiących się można było dostrzec m.in. Indianina, Spider-Mana, Myszkę Minnie, Pszczółkę, Wróżkę i Kotka. Dzieci doskonale bawiły się przy muzyce, były konkursy, zabawy i wspaniała atmosfera.

18.01.2018 r.

Podczas zabaw z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne jest zawsze wesoło! W trakcie zajęć Pani Agnieszka Napierała zachęca do gimnastyki nie tylko dzieci... Zobaczcie sami!

04.01.2018 r.

Ale się działo! Na początku Pani Agnieszka przeczytała dzieciom zabawny wierszyk o Słoniu Trąbalskim, który wprowadził uczestników w tematykę wszystkich działalności podczas tego spotkania.