Kulinarne Czwartki

Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 maja 2018 r. o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych. Tematem spotkania będzie "Pierogi w roli głównej". Serdecznie zapraszamy!


Spotykamy się, wymieniamy kulinarnymi doświadczeniami, gotujemy i kosztujemy samodzielnie sporządzone potrawy. Jest to świetna okazja do rozmowy o potrawach regionalnych i nie tylko, a także o książkach kucharskich autorstwa m.in. znanych mistrzów kuchni, do których warto zajrzeć szukając inspiracji kulinarnych.

Klubowicze spotykają się w pierwszy czwartek każdego miesiąca o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych.
Spotkania są o charakterze otwartym, dla wszystkich miłośników smacznej, domowej kuchni. W każdej chwili można dołączyć do klubu. Stwórzmy wspólnie słubicką biblioteczną książkę kucharską!


05.04.2018 r.

Zapach pieczonego chleba to magia, która przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, wakacji u babci i ciepła rodzinnego domu! Niegdyś niemal każda gospodyni wypiekała chleb.

08.02.2018 r.

Tradycyjnie w tłusty czwartek królują pączki. By uszczęśliwić wszystkich łasuchów cukiernie mają pełne ręce roboty. Klubowicze Kulinarnych Czwartków proponują pączki samodzielnie przyrządzone!  

11.01.2018 r.

Obiad bez ziemniaków? Dla wielu z nas to niewyobrażalne!  A może tak urozmaicić obiadowe menu  w jego klasycznym wydaniu!

09.11.2017 r.

Grzyby wpisują się w tradycyjny kanon kuchni polskiej. To wyjątkowo smakowite dary lasu. Cenimy je za ich niepowtarzalny smak i jedyny w swoim rodzaju  aromat.

05.10.2017 r.
Pieczarek przedstawiać nie trzeba, to bardzo popularne grzyby. Są nie tylko łatwo dostępne, ale również wartościowe pod względem odżywczym; m.in. zawierają witaminy z grupy B.
01.06.2017 r
Kiedy w naszych ogródkach pojawia się rabarbar, to sygnał, że wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy! Orzeźwiający kompot z rabarbaru wyśmienicie ugasi pragnienie w upalne dni. Dla wielu to smak dzieciństwa.
11.05.2017 r.
Mamy maj, czyli najlepsza pora na świeżutki szpinak. Wielu z nas pamięta popularną niegdyś bajkę o marynarzu Papeye’u, który dla pozyskania sił jadł właśnie szpinak!
06.04.2017 r.
…słodkości ciąg dalszy. Tym razem na spotkaniu królował makowiec! Przepisów na ciasta z makiem w roli głównej  jest całe mnóstwo! Do wyboru mamy makowce na cieście drożdżowym, kruchym bądź tez biszkoptowym.
02.03.2017 r.
Były już zupy, były sałatki, przyszła więc pora na pyszne delicje. W każdym z nas drzemie łasuch i czasami lubimy zjeść coś słodkiego. Owszem, możemy wybrać się po sernik czy jabłecznik do cukierni. Kiedy jednak na naszym stole pojawia się własnoręcznie upieczone ciasto, to jego rozchodzący się zapach przyciągnie nawet tych, którzy na co dzień sumiennie liczą kalorie. Po prostu domowym wypiekom trudno się oprzeć.
02.02.2017 r.
Warzywa i owoce to eksplozja witamin! Warto zadbać, aby pojawiały się regularnie w naszym menu. Świetnym rozwiązaniem ich wykorzystania są sałatki. Różnorodność kompozycyjna oraz łatwość ich przyrządzania sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.