31.05.2017 r.
Ciekawe lekcje historii o regionie odbyły się 26 maja i 31 maja w Dziale Regionalnym słubickiej biblioteki. W spotkaniach uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach wraz z nauczycielką historii Panią Stanisławą Nowak. Podczas spotkań młodzież zapoznała się między innymi ze zbiorami słubickiego działu regionalnego oraz obejrzała i wysłuchała prezentację o Hitlerowskim Obozie Pracy „Wychowawczej” ODERBLICK w Świecku, który istniał w latach 1940 – 1945. Prezentację przygotowali bibliotekarze na podstawie zbiorów znajdujących się w słubickim dziale regionalnym.

Warto znać i pamiętać historię oraz takie miejsca związane z regionem, które wpisały się w karty naszej regionalnej historii!

Serdecznie zapraszamy wszystkich interesujących się historią, w szczególności nauczycieli i młodzież szkół średnich z terenu Gminy Słubice i Powiatu Słubickiego.
Zainteresowanych, w tym grupy zorganizowane, prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką tel. 95 758 23 72 lub osobiście bądź e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.., w celu ustalenia terminu spotkania. Serdecznie zapraszamy!