22.05.2017 r.
Biblioteka słubicka serdecznie zaprasza do obejrzenia niezwykłej wystawy fotografii uczestników warsztatów w pracowni mała AKFA i AKFA działających przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Domu Kultury.

Zdjęcia zostały umieszczone w kalendarzu Galerii OKNO na 2009 rok.

Prace nad zdjęciami trwały przez kilkanaście spotkań i sesji zdjęciowych. Najpierw trzeba było przypomnieć sobie znane bajki, skonstruować bohaterów z papieru toaletowego, gdyż właśnie ten materiał wydał nam się zabawny, mając na uwadze jego powszechne zastosowanie, ale również kreacyjny i twórczy. Potem obmyślanie i układanie scenografii, dobór rekwizytów, ustawianie świateł. Wszystko samodzielnie kreowane i fotografowane, tak powstaje fotografia inscenizowana – opisuje proces powstawania prac Anna Panek-Kusz.

W pracach nad zdjęciami uczestniczyli: Anna Gibała-Łazdowska, Janusz Michalski, Ada Panek, Paula Czerniecka, Maja Chruścińska, Marta Lisowska, Klaudia Lisowska, Monika Garbatowska, Maciej Kończyński, Karolina Mochnacz, Żaneta Radkiewicz, Hanna Rutka, Dorota Rutka, Joanna Klimowicz, Pola Aleksandrowicz, Anna Krawczyk-Wilk, Kamila Dereń, Michał Popławski,
Elżbieta Tomczak, Paweł Mojsiejewicz, Jarosław Bidol i Tomasz Fedyszyn,
który okazał się niezastąpiony przy tworzeniu elementów scenografii. Inspirowała i prowadziła: Anna Panek-Kusz.

Fotografie są niezwykłe, tajemnicze i bardzo interesujące. Mimo, że kartki
z kalendarza nie są już aktualne, jednak zdjęcia są warte przypomnienia!
W kalendarzu umieszczone są fragmenty bajek, które podpowiadają, do jakiej bajki wykonane jest zdjęcie.

Wystawa po prostu warta obejrzenia!